Jak to działa? W jaki sposób terapia może być skuteczna?  Wiele nieporozumień związanych z hipnozą bierze się z niewłaściwego przedstawiania jej w szukających sensacji filmach, książkach itp. Jednak ta tzw. hipnoza sceniczna ma niewiele wspólnego z prawdziwą hipnozą. Terapia hipnozą może być skuteczna pod warunkiem, że przeprowadza ją właściwie przeszkolony terapeuta.

Pewnie wiecie, że mamy dwa umysły: umysł świadomy i nieświadomy, zwany też podświadomością.

Umysł świadomy jest analityczny i racjonalny, to on odpowiada za znalezienie przyczyn problemów i ich sposobów ich rozwiązania.

Natomiast umysł nieświadomy to część nas odpowiedzialna za kreatywność i twórczość, w nim powstają nasze emocje i nawykowe zachowania.

Wynika z tego, wprost, że próby rozwiązywania problemów emocjonalnych metodami stosowanymi przez umysł świadomy najczęściej się nieskuteczne.

Tak więc, zdawanie sobie sprawy, że jakaś czynność nam nie służy lub zagraża naszemu bezpieczeństwu nie spowoduje, że będziemy w stanie podjąć jakieś działania, lub pozbyć się lęku przed jakimś zachowaniem. Za mało będzie wiedzieć, że powinieneś przestać palić lub mniej jeść, byś rzeczywiście wprowadził te korzystne zmiany w swoim zachowaniu.

Jeżeli chcesz skutecznie przeprowadzić zmianę, należy się skomunikować bezpośrednio z nieświadomym umysłem, na przykład stosując hipnozę.

 Podczas hipnozy przemawiam do Ciebie na dwóch poziomach, osobno mówię  do Twojego świadomego umysłu i osobno do nieświadomego.

Dzięki temu, Twój umysł świadomy rozpozna problem a umysł nieświadomy znajdzie rozwiązanie.

Jak to robię to moja tajemnica. Ważne, że to działa. Przekonaj się.

Uczyłem się u Mistrza. Richard Bandler, współtwórca NLP i ja podczas szkolenia z hipnozy.

leczenie alkoholizmu hipnozą. Richard Bandler i ja

Richard Bandler i ja

Możesz w pełni zaufać profesjonalizmowi przeprowadzanej przez mnie hipnozy. W czasie seansu hipnozy jesteś w pełni świadomy. Nie mogę Ci nic nakazać. W każdej chwili możesz przerwać seans hipnotyczny.