Psychoterapia alkoholizmu

Eksperymentowanie z alkoholem to prosta droga do alkoholizmu

Psychoterapia alkoholizmu. Coraz częściej z problemem alkoholizmu zmagają się także ludzi młodzi, dla których picie jest przepustką do dorosłego, nieco innego, bardziej „wartościowszego” świata.

Zatrważający jest widok 10 – latków pijących na murku, pod blokiem czy na placu zabaw.

Wcale nie lepiej prezentuje się wymiotująca pod ścianą dyskoteki siedemnastolatka. I niewielu dorosłych ma odwagę zwrócić uwagę młodzieży.

Alkohol wyzwala nieznane dotąd odczucia, dodaje odwagi i animuszu, otwiera drzwi do interesujących grup społecznych. Nikt nie bierze pod uwagę ryzyka alkoholizmu.

Kogo obchodzi w tym wszystkim, że młodzi ludzie dwa razy szybciej uzależniają się od dorosłych?

Każdy nastolatek w swym życiu przeżywa swego rodzaju etap buntu, gdzie na złość rodzicom czy chcąc pokazać swoją niezależność sięga po różnego rodzaju używki.

Alkohol, papierosy a nawet narkotyki towarzyszą im od najmłodszych lat. Uzależnienie od używek przychodzi jednak bardzo szybko. Kształtujący się jeszcze w młodym wieku centralny układ nerwowy jest dużo bardziej podatny na działanie alkoholu. Młodzież czy dzieci łatwiej i szybciej uzależniają się niż osoby w starszym wieku. Uzależnienia rzadko ujawniają się ukończeniu 25 lat.

Dzięki czemu młoda osoba już po trzech latach może zmagać się z poważnym problemem alkoholika. To dobra droga , żeby wpaść w szpony alkoholizmu

Alkoholizm dla młodych ludzi może mieć bardzo poważne skutki. Następują trwałe zaburzenia osobowości, w sposobie myślenia czy w dojrzewaniu. To młodzież uczestniczy w najbardziej tragicznych zdarzeniach drogowych będących następstwem picia alkoholu czy alkoholizmu.

Psychoterapia alkoholizmu u ludzi młodych, zwłaszcza u dzieci przebiega nieco inaczej niż u dorosłych. W pierwszym etapie choroby bardzo ważne są rozmowy z rodzicami bądź zwrócenie uwagi na problem bliskiego otoczenia. Takie dzieci pozostawione same sobie mogą mieć w przyszłości bardzo poważne problemy psychiczne, emocjonalne, jak i zdrowotne.

Gdzie leczyć alkoholizm młodzieży? Są ośrodki specjalizujące się w leczeniu alkoholizmu u młodzieży.

Jeśli szukasz pomocy w temacie pychoterapia alkoholizmu,

 kliknij : ośrodki leczenia alkoholizmu dla młodzieży

 

alkoholizmu

Psychoterapia alkoholizmu

Psychoterapia alkoholizmu

Psychoterapia alkoholizmu

4 5