Z pewnością decyzja o podjęciu terapii dla par nie jest ani łatwa dla osoby uzależnionej, ani dla jej partnera. Faktem jednak jest, że alkoholizm czy hazard tak bardzo destrukcyjnie wpływa na relacje rodzinne, jak i partnerskie, że trudno z tym poradzić sobie samemu.
Zachwiane relacje interpersonalne, stres, ból i cierpienie pogłębiają kryzys w rodzinie i sprawiają, że dwie żyjące ze sobą pod jednym dachem osoby, przestają widzieć w sobie partnerów.
Stają się dla siebie wrogami, co prowadzi do nienawiści i wspólnego braku zrozumienia. Taki dom przestaje być też ostoją i oazą spokoju dla dzieci, które krok po kroku zaniedbywane także muszą sobie same radzić z otaczającą je rzeczywistością.
Sama terapia uzależnienia nie rozwiązuje jednak ani problemów małżeńskich, rodzinnych czy partnerskich osoby uzależnionej. Niezbędna jest terapia par.
Podczas terapii skupiamy się na nałogu, powodach podejmowania takich a nie innych decyzji, wreszcie na wprowadzaniu zmian w sposobie myślenia i trenowania życia w trzeźwości.
To oznacza, że trzeźwy alkoholik bardzo często, jako odmieniony człowiek wraca do starych, zaognionych problemów w życiu prywatnym.
Jeśli dwie osoby nie są przygotowane na wzajemne wychodzenie z tej sytuacji, odwyk alkoholowy nie przyniesie żadnego rezultatu, a uzależniona osoba poczuje się odepchnięta czy niezrozumiana i wróci do nałogu.
Terapia par pokazuje każdej ze stron, że ich odczucia, potrzeby, marzenia czy pragnienia są w takim samym stopniu ważne.
A więc nie tylko problem alkoholizmu partnera, ale także marzenia czy cele partnera.
Nałóg natomiast niszczy te relacje, sprowadza rolę partnera do koła ratunkowego, sprawia, że jego emocje i uczucia przestają być ważne.
Wielu osobom nie udaje się tego w późniejszym okresie naprawić, chyba, że decydują się właśnie na behawioralną terapię par. Po więcej informacji zadzwoń: 606 494 846 . Terapia par naprawdę pomaga.