Mamy dla Was świetne rozwiązanie – terapia par.

Z pewnością decyzja o podjęciu terapii dla par nie jest ani łatwa dla osoby uzależnionej, ani dla jej partnera. Faktem jednak jest, że alkoholizm czy hazard tak bardzo destrukcyjnie wpływa na relacje rodzinne, jak i partnerskie, że trudno z tym poradzić sobie samemu.

Zachwiane relacje interpersonalne, stres, ból i cierpienie pogłębiają kryzys w rodzinie i sprawiają, że dwie żyjące ze sobą pod jednym dachem osoby, przestają widzieć w sobie partnerów.

Stają się dla siebie wrogami, co prowadzi do nienawiści i wspólnego braku zrozumienia. Taki dom przestaje być też ostoją i oazą spokoju dla dzieci, które krok po kroku zaniedbywane także muszą sobie same radzić z otaczającą je rzeczywistością.

Sama terapia uzależnienia nie rozwiązuje jednak ani problemów małżeńskich, rodzinnych czy partnerskich osoby uzależnionej. Niezbędna jest terapia par.

Podczas terapii skupiamy się na nałogu, powodach podejmowania takich a nie innych decyzji, wreszcie na wprowadzaniu zmian w sposobie myślenia i trenowania życia w trzeźwości.

To oznacza, że trzeźwy alkoholik bardzo często, jako odmieniony człowiek wraca do starych, zaognionych problemów w życiu prywatnym.

Jeśli dwie osoby nie są przygotowane na wzajemne wychodzenie z tej sytuacji, odwyk alkoholowy nie przyniesie żadnego rezultatu, a uzależniona osoba poczuje się odepchnięta czy niezrozumiana i wróci do nałogu.

Behawioralna terapia par nastawiona jest jednak nie tylko na leczenie problemów życia osobistego. Terapia par połączona z terapią uzależnienia bardzo skutecznie prowadzi do wyleczenia z nałogu osoby uzależnionej.

Terapia par pokazuje każdej ze stron, że ich odczucia, potrzeby, marzenia czy pragnienia są w takim samym stopniu ważne.

A więc nie tylko problem alkoholizmu partnera, ale także marzenia czy cele partnera.

Tylko taki związek, w którym dwie strony realizują się czy odnajdują się w takim samym stopniu, ma szanse przetrwać.

Nałóg natomiast niszczy te relacje, sprowadza rolę partnera do koła ratunkowego, sprawia, że jego emocje i uczucia przestają być ważne.

Wielu osobom nie udaje się  tego w późniejszym okresie naprawić, chyba, że decydują się właśnie na behawioralną terapię  par. Po więcej informacji zadzwoń: 606 494 846 . Terapia par naprawdę pomaga.

terapia par

terapia par

http://leczeniealkoholizmu.org