Hazard

Kompulsywnym hazardem nazywamy uzależnienie od gier losowych, którego nie da się zupełnie wyleczyć, a jedynie można zatrzymać destrukcyjny rozwój choroby. Kompulsywność w każdej dziedzinie, również w hazardzie wiąże się z całkowitym zatraceniem człowiek w jakiejś czynności. Osoby uzależnione od hazardu zaczynają tracić kontakt z rzeczywistością i nie panują nad swoją grą oraz jej wynikiem finansowym.

Nawet uświadomienie sobie tkwienia w uzależnieniu od hazardu w przypadku osoby uprawiającej kompulsywny hazard nie spowoduje, że będzie ona mogła jedynie na podstawie własnego postanowienia zrezygnować z dalszej gry. Uzależniony traci panowanie nad sobą i choć zna zagrożenia to wciąż pogłębia się jego uzależnienie od gry wraz ze wszystkimi jej skutkami. Hazard

Ukrywanie strat oraz próby odkrywania się nie skutkują, ale osoba uzależniona wciąż podąża obraną wcześniej drogą. Aż do całkowitego spustoszenia finansowego w swoim życiu. Niestety w przypadku kompulsywnego hazardu bez pomocy specjalisty wyjście z uzależnienia wydaje się niemożliwe.

Hazard

Chcąc wyjść z tego nałogu można skorzystać z pomocy specjalisty w dziedzinie uzależnień behawioralnych. Pomoc taką można otrzymać na różne sposoby. Możliwe jest uczestnictwo w regularnych sesjach indywidualnych lub grupowych z terapeutą. Pomoże poznać techniki pozwalające na ograniczenie potrzeby grania. Jednak metody takie mogą być nieskuteczne, gdyż jest to jedynie terapia „z doskoku”. A po zakończeniu sesji uzależniony wraca do swojego świata, w którym czekają na niego pokusy.

Kompulsywne uzależnienie od hazardu można również leczyć w ośrodkach, do, których wyjeżdża się na dłuższy nawet kilkutygodniowy okres. Poznaje się techniki radzenia sobie z uzależnieniem. Również mamy możliwość prowadzenie przez te kilka tygodni zupełnie innego, wolnego od hazardu życia. Hazard

Leczenie uzależnienia od hazardu możliwe jest dopiero, gdy osoba uzależniona uzmysłowi sobie fakt postępującej choroby. Jednak najczęściej uzależnieniem już dokonało pewnego spustoszenia w życiu chorego, szczególnie w jego sferze finansowej.

Proponujemy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień w Dziwnówku. Zadzwoń 606 49 48 46

Hazard

Hazard

Czym jest hazard?