Na drodze ku trzeźwości, warto wykorzystać wszelkie dostępne metody. Wielu pacjentom udaje się pomóc dzięki regularnym spotkaniom z psychoterapeutą. Leczenie uzależnień alkoholowych w prywatnym ośrodku polega m.in. na codziennych spotkaniach z psychoterapeutą. Może on zasugerować różnorodne wskazówki dotyczące tego, jakie metody leczenia będą pomocne dla konkretnego pacjenta.

Pomoc doświadczonego hipnoterapeuty

W trakcie seansu pacjent w pełni zachowuje świadomość. Terapia hipnozą polega na wprowadzeniu osoby w stan czuwania. W trakcie będzie odczuwała pogłębione odprężenie, odczuwalne zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. W takim stanie terapeuta może dotrzeć do podświadomości pacjenta. Takie działanie ma na celu odtworzeniu wspomnień czy zdarzeń, które zostały wyparte przez pacjenta do podświadomości. Często bywają one przyczyną różnorodnych zaburzeń na tle psychicznym, wśród których można wymienić m.in. nerwicę, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne czy uzależnienia. Leczenie alkoholizmu hipnozą pomoże w dotarciu do prawdziwych przyczyn tego problemu. W trakcie seansu terapeuta przekazuje różnorodne, pozytywne afirmacje np. dotyczące wytrwania w trzeźwości czy utrzymania motywacji.

Korzyści wynikające z tego rodzaju terapii

Dzięki takim seansom pacjent będzie mógł zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami czy trudnymi uczuciami, które mogą być przyczyną rozwoju wielu chorób. Seans pomoże w odreagowaniu tych nieprzyjemnych zdarzeń i przekształceniu ich w źródło duchowej mocy. Pacjenci korzystający z takiej formy leczenia często zaczynają lepiej rozumieć przebieg niektórych zachowań w ich życiu. Dzięki zrozumieniu ich prawdziwego źródła zyskują dodatkową energię do pokonywania swoich największych słabości. Takie „odblokowanie” jest bardzo pomocne w odkryciu prawdy na temat samego siebie i poznaniu potencjału swojej osobowości. Wiele osób po zmierzeniu się z traumatycznymi wydarzeniami czy lękami, zyskuje pokłady energii do odkrywania potencjału swojej osobowości. Zdemaskowanie pewnych mechanizmów może pomóc w zyskaniu poczucia własnej wartości i zdobycia przekonania o głębokim szacunku do samego siebie.

Pacjenci borykający się z problemami alkoholowymi często odreagowują ten sposób bolesne wydarzenia z przeszłości, które miały wpływ na rozwinięcie się choroby. Hipnoterapia umożliwia dotarcie do podświadomości, do której często są spychane różnego rodzaju traumy, lęki czy stresy. Regularne seanse mogą pomóc pacjentowi w zmierzeniu się z tymi trudnościami i odkryciu swojego własnego potencjału.