Jak leczyć kaca?

Jak leczyć kaca? Poniższe informacje w żaden sposób nie zastąpią wizyty u lekarza i profesjonalnej porady medycznej. Mogą pomóc w lżejszych dolegliwościach.

Jeżeli zdecydowałeś, że podczas imprezy będziesz pił dużo alkoholu pamiętaj:
-nie pij na pusty żołądek. Picie na pusty żołądek jest szczególnie niebezpieczne, bo alkohol jest jednym z najsilniej działających związków powodujących zwiększoną produkcję przez żołądek kwasu solnego, który z powodu braku pokarmu niszczy błonę śluzową żołądka i prowadzi do jego owrzodzeń.
-nie pij napojów gazowanych. Powodują one szybsze przyswajanie alkoholu, co powoduje szybsze upijanie się.
-nie mieszaj alkoholi, ponieważ szybciej się upijesz.

Jak leczyć kaca?

No, więc jak leczyć kaca, jeżeli na drugi dzień czujesz się beznadziejnie?

Zjedz kiszone ogórki, kiszoną kapustę, pij sok z kapusty. Zawierają one dużą ilość witaminy C, która wpływa na wymywanie i szybszy rozkład alkoholu w organizmie.
Zjedz słone posiłki. Sól powoduje zwiększone pragnienie będziesz, więc pił więcej wody mineralnej. Ważne – mineralnej, zawiera bowiem różne minerały, które skutecznie wypłukał alkohol). Dobry jest rosół. Pamiętaj jednak pamiętać, by nie był to rosół z torebki, lecz z kury.
Pomóc może wypicie kefiru, jogurtów albo maślanki.
Unikać należy cudownych leków. Nie są one zabronione, jednak zachęcam do naturalnych sposobów. Ważne też, żeby nie brać leków zawierających paracetamol, może być niebezpieczny dla organizmu.

Jak leczyć kaca?

Jeżeli zauważysz następujące objawy pojawiające się w jakiś czas po odstawieniu alkoholu i zwiększające się w miarę upływu czasu, (czyli, gdy zmniejsza się stężenie alkoholu w organizmie):
brak łaknienia, nudności, wymioty, biegunki, przyspieszenia akcji serca, zaburzenia rytmu, podwyższone ciśnienie krwi, wzmożoną potliwość, rozszerzone źrenice, suchość śluzówek jamy ustnej, ogólnie złe samopoczucie, osłabienie, podwyższona ciepłota ciała, bóle mięśniowe i bóle głowy, drżenie rąk lub całego ciała, nadpobudliwość, niepokój, lęk oraz obniżenie nastroju czy zaburzenia snu – powinieneś zgłosić się do lekarza.
Mogą także pojawić się ostre psychozy alkoholowe, takich jak majaczenia drżenne (delirium tremens), czy ostra halucynoza alkoholowa. U 5-15% alkoholików, w okresie pomiędzy 6 a 48 godzinami od odstawienia alkoholu, mogą wystąpić drgawkowe napady abstynencyjne(padaczka alkoholowa).
Poważne powikłania somatyczne, jak i psychiczne (np. majaczenie, halucynoza czy stany depresyjne z tendencjami samobójczymi) muszą być leczone w wyspecjalizowanych ośrodkach. Należy wezwać pogotowie ratunkowe informując przy wezwaniu o występujących dolegliwościach. Mogą to być stany zagrażające życiu.

Telefony:  pogotowie ratunkowe 999, telefon alarmowy 112

Jeżeli coraz trudniej Ci pozbyć się kaca, a dolegliwości pogłębiają się, jest na to tylko jedna rada. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Dziwnówku nad polskim morzem .

Jak leczyć kaca?

Jak leczyć kaca?

Jod zawarty w morskiej bryzie może także wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie.

leczenie alkoholizmu

Jak leczyć kaca?

Jak leczyć kaca?