Uzależnienie od hazardu, podobnie jak inne nawyki, przychodzi dość niespodziewanie. Często, kiedy grający na automatach, w ruletkę czy obstawiający zakłady bukmacherskie hazardzista jest już niemal na samym dnie. I choć wszystko przychodzi stopniowo, to chęć wygrania wielkiej fortuny czy notorycznego odgrywania się przesłania cały świat, sprawia, że hazardzista przestaje logicznie myśleć.

Pierwsza wygrana największą porażką hazardzisty. Uzależnienie od hazardu

Właściwie większość zaczyna grać dla rozrywki, z ciekawości bądź dla szybkiego wzbogacenia się.  Szybka wygrana działa natomiast jak dobry wabik. Sprawia, że w głowie hazardzisty rodzi się chciwy plan łatwego dorobienia się wielkiej fortuny.

Jego oczekiwania są coraz większe, a co za tym idzie również rosną stawki, które obstawia na grach, automatach czy w zakładach bukmacherskich.

Tak rodzi się uzależnienie, w którym brak jest miejsca na racjonalne myślenie. Hazardzista więc przyjmuje porażki, jako pewien etap grania, jako tylko przejściową fazę niepowodzeń.

Te przegrane z kolei popychają go często do dość desperackich kroków. Hazardzista musi szybko mieć pieniądze na kolejne gry. Chce się odegrać. I wierzy, że tym razem uda się.  Nie zawaha się więc, by okraść własne dziecko, swoich rodziców czy wypłacić oszczędności, przeznaczone na rodzinne wakacje. Sam nakręca spiralę kłamstw, oszustw, a nawet wyłudzeń u znajomych, w pracy czy w najbliższym środowisku biznesowym. Przecież „odegram się” i wszystko spłacę.

Czasem by się odbić, trzeba spaść na samo dno.

Leczenie hazardzisty nie jest łatwym zadaniem. Dla zdobycia kolejnych pieniędzy, spłaty zaciągniętych długów czy uzyskania przebaczenia, hazardzista potrafi świetnie manipulować otoczeniem. Pojawiają się wtedy wyrzuty sumienia, przepraszanie i obietnice bez żadnego pokrycia. Często dopiero utrata rodziny, domu, pracy i brak środków na kolejną grę odwraca monetę i uświadamia hazardziście, jak poważny ma problem. I dopiero wtedy pożądany efekt może przynieść skuteczna terapia odwykowa. Potrzebny jest do tego właściwy program, taki program proponuje prywatny ośrodek terapii uzależnień w Dziwnówku. Wysoka skuteczność terapii. Zadzwoń 606494846