Model Minnesota

Model Minnesota  czyli o stosowaniu najbardziej sprawdzonych terapii w leczeniu uzależnień.

Metoda ta powstała w Minnesocie, stąd jej nazwa. W latach 90. ubiegłego wieku została „przywieziona” do Polski i po odpowiednich modyfikacjach stała się wiodącym modelem leczenia uzależnienia od alkoholu w Polsce. Prekursorami i propagatorami jest zastosowania byli m. in. prof. Jerzy Mellibruda i dr Bohdan T. Woronowicz

Jeśli

–        nie dojrzałeś jeszcze do zerwania z nałogiem,

–        wciąż brak Ci chęci, by uwolnić się od alkoholu,

–        wciąż kolejna butelka jest pozornie skutecznym sposobem na rozwiązywanie rozmaitych problemów,

to prawda jest taka, że żadna metoda, jak i żadna terapia uzależnień nie będzie skuteczna.

Model Minnesota  czyli o stosowaniu najbardziej sprawdzonych terapii w leczeniu uzależnień.

Z drugiej jednak strony silna wola to również za mało, by od dziś powiedzieć sobie – nie piję więcej i wytrwać w tym już raz na zawsze.

To dlatego musisz w pierwszej kolejności przestać zaprzeczać, że istnieje jakikolwiek problem. A dopiero w kolejnych krokach, dzięki odpowiedniej terapii odmienisz swoje życie, świadomie przechodząc przez odwyk alkoholowy.

Tylko bowiem skuteczna i zarazem intensywna terapia uzależnień pomoże uwierzyć, że to się uda, że można żyć bez alkoholu i że można być naprawdę szczęśliwym.

Dlatego wykorzystujemy doświadczenia amerykańskich specjalistów w zakresie psychoterapii i doświadczenie grup Anonimowych Alkoholików, by dzięki metodzie Minnesota,  skutecznie pomóc Ci przejść przez Terapię uzależnienia od alkoholu.

Metoda ta jest z powodzeniem realizowana i wykorzystywane w Polsce już od lat osiemdziesiątych.

Jak to wygląda w praktyce?

Przede wszystkim przy wsparciu najbliższych Ci osób, spędzisz u nas 28 dni, podczas których weźmiesz udział w zajęciach indywidualnych, jak i organizowanych w bardzo małych, kameralnych grupach.

Podczas tej terapii bowiem jest ważne, by otrzymać wsparcie w grupie i zrozumieć, że życie bez alkoholu naprawdę jest możliwe. Dzięki takiemu programowi wielu osobom udaje się z powodzeniem zakończyć leczenie odwykowe.

Model Minnesota

Model Minnesota