Oferta dla par. Raport Krajowego Instytutu Alkoholizmu i Nadużywania Alkoholu, przedstawiony Kongresowi Stanów Zjednoczonych, określił terapię par i terapię rodzinną jako ” jedną z najbardziej postępowych i niezwykłych metod w psychoterapii uzależnienia od alkoholu”.  Uzależnienie od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) obejmuje swoim negatywnym oddziaływaniem całą rodziną.

Aby terapia rodzin była skuteczna musi skupiać się nie tylko na problemie picia, ale również na problemach rodziny. Mamy dla was dobrą wiadomość, wprowadziliśmy terapię dla par.

W związku z licznym uwagami naszych gości, że samo zaprzestanie picia nie rozwiązało problemów w ich rodzinach. Postanowiliśmy tytułem próby wprowadzić do naszej oferty terapię par . Oferta dla par
Terapię par wprowadziliśmy eksperymentalnie od stycznia 2009 roku. I okazało się, że trafiliśmy w „10”.  Ilość chętnych przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zdarzało się, że pary na wolny pokój dla par musiały czekać  miesiąc lub dwa.  Jednak jak dowodzą tego efekty to naprawdę opłaci się.

Na czym  to polega terapia  par?

Mogą przyjeżdżać na 4 tygodnie pary, pobyt osoby uzależnionej powinien trwać min. 4 tygodnie. Druga osoba (nieuzależniona) może być krócej)  – osoba uzależniona wykonuje terapię dla osób uzależnionych oraz dodatkowo elementy terapii par. Osoba towarzysząca uczestniczy w zajęciach psychoedukacyjnych dla wszystkich. Realizuje również terapię par (grupową i indywidualną). Intensywny pobyt dający bardzo dobre efekty.

Na podstawie 9-letnich obserwacji widzimy, że skuteczność takiej terapii jest zdecydowanie wyższa niż gdy jest u nas tylko osoba uzależniona. Prawie wszyscy uzależnieni, którzy odbywali terapię w tym trybie są trzeźwi !! W dodatku jakość życia tych małżeństw zmieniła się niesamowicie. Po prostu rozumieją się i potrafią ze sobą rozmawiać, co było dotychczas bardzo utrudnione.

Spróbujcie razem, przecież zależy Wam na sobie .

Chcąc podnieść jakość proponowanej przez nas terapii, ukończyłem dodatkowo Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia. IZP jest kierowany przez prof. Jerzego Mellibrudę.

Pozdrawiam i zapraszam mgr Marek Lisowski. Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia.

Zadzwoń i zapytaj o wolny termin. 606 494 846

Oferta dla par

Oferta dla par