Terapia alkoholizmu.

Głównych przyczyn uzależnień od alkoholu czy hazardu należy szukać w uwarunkowaniach psychologicznych, biologicznych, a często i środowiskowych. Dlatego tak ważna jest terapia alkoholizmu czy hazardu.

Najlepszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem ich eliminowania jest zastosowanie psychoterapii, zwłaszcza stacjonarnej. Dzięki takiej terapii chory ma szansę zachować abstynencję. Znaleźć lepsze rozwiązania na swoje dotychczasowe problemy, jak i nauczyć się żyć z dala od nałogu. Terapia alkoholizmu daje narzędzia pomocne w nauce trzeźwego życia. Terapia alkoholizmu powinna się odbywać w ośrodku leczenia uzależnień, w którym pracują wykwalifikowani psychoterapeuci uzależnień posiadający certyfikaty Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Taka forma leczenie jest idealna, jeśli poważnie myślisz o trwałym zerwaniu z nałogiem.

To dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu i skuteczności terapii uzależnień prowadzonej w naszym ośrodku.

Pomyśl tylko ile zalet ma dla Ciebie odizolowanie się od swojego środowiska, pozostawienie gdzieś daleko wszelkich pokus, a w chwilach zwątpienia uzyskanie natychmiastowego wsparcia i pomocy. To wszystko nie będzie możliwe na cotygodniowych spotkaniach, gdzie po zamknięciu drzwi wracasz do swojego świata i zbyt słaby szybko ulegasz starym nawykom.

Prowadzona stacjonarnie terapia alkoholizmu sprawi, że inaczej też spojrzysz na swoje życie. Zobaczysz świat z zupełnie innej perspektywy, a co ważniejsze masz szansę trwale zerwać ze starymi przyzwyczajeniami.

Podczas terapii skoncentrujemy się na informacjach bardziej ogólnych – m.in. zapoznamy gości z wiedzą na temat uzależnień, w tym rozpoznawaniu własnych. 

Tutaj terapeuta opracuje indywidualny plan terapii, dzięki temu skupisz się na prywatnych problemach i przyczynach uzależnienia. Ponadto terapia uzależnień obejmuje tak zwane treningi konstruktywnych zachowań, dzięki którym nauczysz się jak utrzymać abstynencję nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Byś mógł się natomiast zrelaksować i odprężyć zapewnimy Ci najlepsze warunki podczas całego pobytu. Na czas terapii wystawiamy zwolnienia lekarskie i przeprowadzamy także niezbędne badania krwi, morfologii, cholesterolu, glukozy czy próby wątrobowe. To wszystko powinna posiadać kompleksowa terapia alkoholizmu. I to właśnie otrzymasz u nas. Zadzwoń 606 494 846

WP_20140520_003s

leczeniealkoholizmu.org