Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Często największą przeszkodą do rozpoczęcia leczenia, a tym samym lepszego, innego życia jest strach przed reakcją najbliższego otoczenia. Trudno bowiem odwiedzając najbliższą poradnię dla leczenia uzależnień, zachować dyskrecję, a tym samym w pełni koncentrować się na własnych problemach.

Sami się pewnie z tego śmiejemy, jacy anonimowi, skoro wiedzą już o tym wszyscy znajomi, kierownik z pracy czy nauczycielki mojego dziecka w szkole.

A przecież problem z alkoholem czy tym bardziej z hazardem nie zawsze jest taki widoczny. Inną przeszkodą jest brak wsparcia bliskich osób, które nie wykazują tyle cierpliwości, zrozumienia czy miłości między jednym a drugim spotkaniem AA, a tym samym mimowolnie popychają uzależnionego do powrotu w nałóg.

Dlatego skorzystanie z prywatnego ośrodka terapii uzależnień jest bardzo dobrą alternatywą, by z dala od wścibskich sąsiadów, często z pomocą bliskiej osoby (terapia dla par) i przy asekuracji doświadczonych terapeutów umieć skutecznie wyleczyć się z nałogu.

Prywatna terapia ma jeszcze inne zalety:

– terapia  jest bardzo indywidualna – masz gwarancję, że terapeuta będzie mieć czas skupić się na Twoich problemach, słabościach i dylematach,

–  odetniesz się od codziennego życia, a terapia  będzie idealnym momentem na wyciszenie się i usłyszenie własnych myśli czy pragnień,

–  poznasz nowych ludzi, a być może podobne problemy, przeżycia czy doświadczenia zbliżą was do siebie,

–  skuteczniej będziesz panować nad pokusami, których też z dala od Twojego najbliższego środowiska będzie zdecydowanie mniej. To też pozwoli Ci wytrwać w najtrudniejszych momentach i wypracować bardzo dobre mechanizmy obronne.

–  Twoja terapia  będzie skuteczniejsza. Osoby biorące udział w terapii dochodzącej, częściej przerywają leczenie, jak i częściej wracają do nałogu.

– gdy zależy Ci na dyskrecji, masz szansę na zachowanie anonimowości.

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu będzie, więc komfortowym, dyskretnym miejscem, w którym zmierzysz się ze swoim problemem, wypoczniesz i zrelaksujesz się. Natomiast stały dostęp do pomocy i wsparcia terapeutów pozwoli Ci w pełni przezwyciężać największe kryzysy i osiągnąć zaplanowany cel.

prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu